Εορτασμός 80 χρόνων Π.Σ.Π.Θ.

ΕΙΣΑΓΩΓΗ
Την Παρασκευή 5 Δεκεμβρίου 2015, στις 19:30, πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα τελετών "Αλέξανδρος Δελμούζος"
η κεντρική εκδήλωση για τον εορτασμό των 80 χρόνων από την ίδρυση του Σχολείου, με βασικούς παρόντες ένα μεγάλο πλήθος αποφοίτων και έναν ικανό αριθμό θητευσάντων στο Πειραματικό Εκπαιδευτικών.
Σας παρουσιάζουμε την αφίσα και το πρόγραμμα της εκδήλωσης, μέρος των εισαγωγικών σχολίων του Διευθυντή του ΠΠΣΠΘ και παρουσιαστή της εκδήλωσης, καθώς και τις εισηγήσεις των προσκεκλημένων.
Ο χώρος είναι ανοικτός για κάθε ενδιαφερόμενο να καταθέσει τη δική του εμπειρία από το πέρασμά του από το "Πειραματικό της Αγίας Σοφίας".

Σημειώνεται ότι ο χώρος είναι υπό διαμόρφωση. Παρακαλούμε για την υπομονή σας...